BLOG

NUTKA KLASYKI

A oto realizacja mieszkania 51,6m2 , w którym połączone zostały dwa style nowoczesny i klasyczny. Choć ten drugi występuje jako dodatek lub zarys stylu klasycznego na bazie mebli i dodatków.

Na pierwszym miejscu postawiono na ergonomię i praktyczność a jednak nie tylko to sprawia, że projekt ten jest udany.

Tego typu rozwiązania sprawiają, że aranżacja jest pełna wdzięku i nie wymuszonej elegancji, a zarazem daje poczucie domowego dobrze kojarzącego się ciepła.

Tekst: Paulina Brynda

Zdjęcia: Konrad Brynda

Wakacyjne spacery po ogrodach Cz. I Ogród Chiński

Wreszcie przyszło upragnione lato co sprawia, że zachęca nas do spacerowania i odkrywania nowych inspirujących miejsc z bogatą architekturą. Jednym z nich jest ogród chiński w Warszawskich Łazienkach do, którego można dojść od strony ulicy Agrykoli.

Ogród ten jest w sumie dość świeżo odtworzony bo w 2014 r., ale zapoczątkował go król Stanisław August w 1780 r.. Dowiedziałam się też, że w 2012 r. archeolodzy odnaleźli szczątki architektury z tamtego okresu.

Ten, który oglądałam teraz na spacerze został opracowany przez prof. Edwarda Bartmana i architekta Pawła Bartmana. W ogrodzie tym można podziwiać piękną ażurową altanę (synonim kobiecości) oraz pawilon (synonim męskości) połączone marmurowym bogato rzeźbionym mostkiem, który ma nawiązywać do drogi mlecznej.

Ogród ten jest cichym zakątkiem i bardzo urokliwym, a architektura jest w umiejętnie komponowana w otaczającą przyrodę. Dodatkowo uroku temu miejscu dodaje jeziorko i egzotyczne pięknie kwitnące rośliny, które całości nadają azjatyckiego charakteru.

Tekst: Paulina Brynda

Zdjęcia: Konrad Brynda

Zabawa w kolory

Na co dzień zazwyczaj nie zwracamy naszej uwagi na kolory, które dookoła nas otaczają. Z czasem okazuje się, że mogą być dość istotnym nośnikiem informacji o nas i naszych upodobaniach. Bardzo istotne jest to jakie kolory wybieramy i jakimi lubimy się otaczać, co w pewien sposób nas personalizuje i może wskazywać na naszą osobowość. W wielu przypadkach kolor we wnętrzu może nas nastroić pozytywnie lub zupełnie nas przygnębić, ale również kolor może podkreślić wszelkie atuty mieszkania lub zupełnie uwydatnić jego wady, co w efekcie może wpłynąć na ogólny jego odbiór. Jeśli tworzymy projekt w nowym mieszkaniu lub domu to jest to jeszcze stosunkowo prosta sprawa, ale największe wyzwanie stawiają przede mną mieszkania używane ze względu na zbyt duże przywiązanie jego użytkowników.

Dziś modny i coraz bardziej zanany jest home staging, który polega na odświeżeniu wnętrz za pomocą kolorów i nowych dodatków, stosunkowo nie wielkim nakładem finansowym. Do tego typu zmian stosuję różnego rodzaju farby, które mają stosunkowo szerokie zastosowanie.

Między innymi można nimi przemalować stare płytki na ścianie czy podłodze, ale stare meble też mogą nabrać nowego blasku. Polecam farby marki V33, którymi można szybko przearanżować mieszkanie. Zapewniam, że efekt takiego odświeżenia jest najbardziej spektakularny i namacalny.

Tekst: Paulina Brynda

Zdjęcia: Konrad Brynda